اعلام نوع پوشش اجباری زنان در تاجیکستان

دولت تاجیکستان از زنان و دختران این کشور خواست لباس «سبک تاجیک» به تن کرده و از پوشیدن لباس‌های بدن‌نما و دامن کوتاه، خودداری کنند.

فیلترینگ گسترده سایت‌های فروش قرص‌های سقط جنین در راه است؟

قانون‌گذاران آمریکایی در ایالت تگزاس در صدد تصویب قانونی هستند که ارائه دهندگان خدمات دسترسی را ملزم به مسدود سازی همه سایت‌های فروش اقلام سقط جنین و تولید محتوا در این خصوص می‌کند.

ازدواج کنید یک ماه مرخصی با حقوق بگیرید

در ادامه برنامه‌های تشویقی دولت چین برای جلوگیری از کاهش جمعیت طرح جدیدی به زوج‌ها ارائه شده است.

دخالت آمریکا در ماجرای مسمومیت دختران ایرانی و جایزه‌ای در حمایت از آشوب‌ها

آمریکا در هفته جهانی زن همزمان با ماجرای مسمومیت دختران دانش آموز ایرانی، آن را مستمسکی برای دخالت بیشتر خود به اسم دفاع از حقوق دختران ایران قرار داده و به اسم دفاع از حقوق زنان و دختران ایرانی در حمایت از آشوب‌ها در ایران جایزه تعیین کرده است.

وزیر خارجه کانادا: مداخله چین در امور داخلی‌مان را برنمی‌تابیم

در میان افزایش درخواست‌ها برای بررسی نقش ادعایی چین در دو انتخابات گذشته کانادا، وزیر خارجه کانادا به همتای چینی خود یادآور شد که این کشور «مداخله پکن در امور داخلی» خود را برنمی‌تابد.

 هنوز تصمیمی برای انتقال سفارت به قدس نگرفته‌ایم

رئیس‌جمهوری مجارستان روز جمعه اعلام کرد، کشورش هنوز تصمیمی درباره انتقال سفارتش از تل‌آویو به قدس نگرفته است.

وزیرخارجه آلمان «سیاست خارجی فمنیستی» را پایه‌گذاری می‌کند

وزیر خارجه آلمان دستورالعمل‌هایی برای یک سیاست خارجی فمینیستی تعیین می‌کند. قرار است این طرح که بسیار مورد بحث و همچنین انتقاد قرار گرفته، مبنای تمامی اقدامات وزارت خارجه قرار بگیرد.

تصویب روز ملی حجاب در مجلس ایالت مسلمان‌نشین فیلیپین

مجلس ایالت مسلمان‌نشین بنگسامورو در فیلیپین، روز اول فوریه را به عنوان روز ملی حجاب در این ایالت تعیین کرد.

واکنش چین به اتهام آمریکا درباره منشأ کرونا/ از لکه دار کردن چین دست بردارید

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت، واشنگتن باید از سیاسی کردن منشا کرونا و لکه‌دار کردن پکن با ادعاهایی مبنی بر اینکه این پاندمی از یک آزمایشگاه شیوع پیدا کرده، دست بردارد.

طالبان فروش داروهای ضدبارداری را ممنوع کرد

منابع بیمارستانی در افغانستان می‌گویند گروه طالبان ارائه خدمات برای جلوگیری از بارداری را ممنوع کرده‌اند. طالبان به داروخانه‌ها و مسئولان بیمارستان‌ها اعلام کرده‌اند جلوگیری از بارداری، تهاجم فرهنگی غرب برای جلوگیری از رشد جمعیت مسلمانان در جهان است و پس از این کسی حق ندارد داروی ضدبارداری بفروشد.