تاثیر تنظیم ساعت بیولوژیک بدن بر افزایش بهره‌وری

شاید درباره ساعت بیولوژیک یا ساعت زیستی بدن چیزهایی خوانده باشید. ساعت بیولوژیک بدن یکی از شگفت‌انگیزترین کارکردهایی است که بر بسیاری از فرایندهای بدن‌مان تأثیر می‌گذارد.

کودک خود را وسواسی بار نیاورید

بسیاری از بزرگسالان که درگیر وسواس‌های عجیب‌وغریب هستند، اعتراف می‌کنند فکرهای وسواس‌گونه آنها در نوجوانی شکل گرفته‌اند و هیچ‌وقت برای درمان اقدام نکرده‌اند. وسواس عمدتا ریشه‌های ژنتیکی دارد اما عوامل دیگر هم می‌تواند باعث بروزOCD در نوجوانان شود.

خنده‌هایی که نشان از بیماری دارند

خنده می‌تواند به مقابله با اتفاقات ناراحت‌کننده کمک کند. برای مثال اگر اشتباه نابخردانه‌ای از شما سر بزند و در چنین شرایطی بخندید، فشار روانی ناشی از آن اشتباه بر شما کمتر خواهد شد چرا که توانسته‌اید با خندیدن در این موقعیت خاص، خودتان را جدی نگیرید و به اصطلاح «جو را عوض کنید».

عید و خانه‌تکانی را برای کودکتان تلخ نکنید!

یک متخصص روانشناس تربیتی می‌گوید: «قرار نیست بعد از خانه‌تکانی یک اسپری به‌کل زندگی بزنید تا برای مدت‌ها بی‌تغییر بماند. در خانه‌ای که کودک است، اسباب‌بازی و بازی‌های کودکانه هم وجود دارد و نباید کودک را به بهانه خانه‌تکانی از بازی با اسباب بازی‌هایش منع کرد».

ترفندهای خانه تکانی بدون کمردرد

خانه تکانی پایان سال یکی از کارهایی است که بیشتر ما قبل از شروع عید و سال جدید انجام می‌دهیم. اگر کمردرد مزمن داشته باشید، تمیز و مرتب نگه‌داشتن خانه می‌تواند برای شما دشوار باشد. با این حال رعایت بعضی نکات به شما کمک می‌کند که یک خانه تکانی بدون کمردرد را پشت‌سر بگذارید.

تکنیک ذهنی که کاهش وزن را ۳ برابر می‌کند

این نوع تکنیک ذهنی به غلبه بر یکی از بزرگترین موانع کاهش وزن کمک می‌کند.

دو رژیم غذایی سالم که در کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر موثرند

نتایج مطالعه جدید نشان می‌دهد سالمندانی که مقدار زیادی سبزیجات سبز برگ، ماهی و سایر غذاهای سالم مصرف می کنند، ممکن است، سن مغزی‌شان کمتر باشد.

چگونه به مدیری که کار بیشتری از ما می‌خواهد، «نه» بگوییم؟

وقتی که مدیرتان از شما می‌خواهد به همکارانتان برای انجام کاری کمک کنید یا مسئولیت تیم دیگری را بر عهده بگیرید، نه گفتن دشوار است.

ترفندهایی برای افزایش تمرکز هنگام دورکاری

در این مطلب 10 ترفند که شاید در نگاه اول عجیب به‌نظر برسند را برای حفظ تمرکز هنگام دورکاری به شما معرفی می‌کنیم.

با بدترین رژیم‌های کاهش وزن‌ آشنا شوید

آن‌هایی که دنبال کاهش وزن بی‌دردسرند اغلب سراغ رژیم کتو یا پالئو می‌روند؛ اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند این نوع رژیم‌ها هم ناسالم‌اند و هم برای محیط‌ زیست زیان‌بارند.