سه‌شنبه، 23 اسفند 1401 - 11:38

تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در سه سطح در کشور، گفت: بیماران برای درمان ناباروری در سطح یک به مطب‌ها، کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی تخصصی به سطوح دو و سه ارجاع می‌شوند.

  • سلامت- امیدبانوان؛ وبدا نوشت: سعید کریمی افزود: قبلا مراکز سطح ۲ خدمات درمان ناباروری در کشور وجود نداشت که آیین‌نامه آن تهیه و توسط وزیر بهداشت ابلاغ شده و بر اساس آن باید تا سال آینده ۶۴ مرکز درمان ناباروری سطح دو در کشور داشته باشیم که در حال حاضر ۱۶ مرکز سطح دو در کشور راه‌اندازی شده است.

    وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از ناباروری‌ها در مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری، قابل درمان است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۳ مرکز سطح ۳ خدمات درمان ناباروری در کشور فعال است و در یکی دو استان که مراکز سطح سه، نداشته‌اند، فضای فیزیکی فراهم، تجهیزات و نیروی انسانی آن تامین شده است.

    معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: برای راه‌اندازی مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری اصراری نیست که حتما باید در مرکز استان راه‌اندازی شود بلکه ممکن است در شهرستان های بزرگ یک استان نیز این مراکز راه اندازی شود. در هر استان نیز باید حداقل یک مرکز سطح سه درمان ناباروری داشته باشیم که در برخی استانها با توجه به جمعیت بالا، چندین مرکز سطح سه فعال هستند.
  • کریمی با اشاره به حمایت بیمه ای از درمان ناباروری، یادآور شد: در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی برای خدمات درمان ناباروری، توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شوند درحالی که در سال‌های گذشته، این خدمات تحت پوشش بیمه قرار نداشت.

کدخبر: 12992


هیوا فروت
تبلیغات شما در اینجا