چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1402 - 10:59

مدیرکل آموزش و پرورش البرز:

۳۳۰۰ معلم البرزی شرایط بازنشستگی دارند

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه ۳۳۰۰ معلم در البرز شرایط بازنشستگی دارند، گفت: امسال سهمیه البرز برای جایگزینی معلمان بازنشسته ۵۵۰ نفر از دانشگاه فرهنگیان است و تعدادی هم از طریق آزمون جذب خواهند شد.

البرز. امیدبانوان؛ ایسنا نوشت؛ علی حجرگشت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۳۰۰ معلم در البرز شرایط بازنشستگی دارند، اظهار کرد: تعدادی از این همکاران قطعا درخواست استمرار خدمت می‌دهند و بعد از اتمام تعهد ۳۰ ساله خود، تدریس را ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد: امسال سهمیه البرز برای جایگزینی معلمان بازنشسته ۵۵۰ نفر از دانشگاه فرهنگیان است و تعدادی هم از طریق آزمون جذب خواهند شد.

این مسئول اضافه کرد: برای اینکه فرایند آموزش به دانش آموزان استان بدون مشکل پیش برود، ۳۰۰۰ معلم بازنشسته و شاغل به صورت حق التدریسی در کنار آموزش و پرورش هستند.

وی در ادامه به کمبود جدی نیروی خدماتی و سرایدار در مدارس البرز توضیح داد: البته این معضل صرفا به محدود به البرز نیست و به نوعی تمام کشور با آن درگیر هستند.

حجرگشت توضیح داد: امسال در مجموع ۲۵ هزار سرایدار در کل کشور جذب می‌شوند و قطعا تعدادی از آنها سهمیه البرز هستند.

وی ابراز کرد: به ازای هر ۲۵۰ دانش آموز نیاز به یک نیروی خدماتی در مدارس است که با این اقدام بخشی از معضل کمبود خدمتکار در مدارس البرز حل می‌شود.

کدخبر: 13600


امید بانوان
هیوا فروت
تبلیغات شما در اینجا