چهارشنبه، 03 خرداد 1402 - 10:50

حقوق زنان افغانستان محور دیدار مقامات ازبکستان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل

مقامات ارشد ازبکستان، اتحادیه اروپا و برنامه توسعه سازمان ملل متحد در دیداری در شهر «تاشکند» ضرورت تأمین حقوق و آزادی زنان افغانستان را بررسی کردند.

بین الملل. امیدبانوان؛ فارس نوشت؛ «عصمت‌الله ایرگاش‌یف» نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در امور افغانستان و «شارلوت آدریان» سفیر اتحادیه اروپا و «ماتیلدا دیموسکو» نماینده دائم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ازبکستان در دیداری در شهر «تاشکند» ضرورت تأمین حقوق و آزادی زنان افغانستان را بررسی کردند.

مقامات ارشد ازبکستان، اتحادیه اروپا و برنامه توسعه سازمان ملل متحد همچنین بر اهمیت تداوم کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان که با شرایط سخت اجتماعی و اقتصادی مواجه هستند، تاکید کردند.

طرفین در این دیدار در مورد چشم انداز همکاری‌های متقابل بین ازبکستان، اتحادیه اروپا و برنامه توسعه سازمان ملل متحد در چارچوب اجرای برنامه‌های آموزشی در ازبکستان برای شهروندان افغانستان به ویژه جوانان و دختران تبادل نظر کردند.

آدریان در این دیدار بر پایبندی اتحادیه اروپا برای تداوم کمک‌های بشردوستانه به افغانستان و آمادگی اتحادیه اروپا برای همکاری نزدیک با ازبکستان در این راستا تاکید کرد.کدخبر: 13874


امید بانوان
هیوا فروت
تبلیغات شما در اینجا