زنگ خطر تغییر معنای واقعی برخی واژگان در فضای مجازی

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه ورود فضای مجازی به زندگی انسان باعث شده است که بسیاری از واژگان تعریف واقعی خود را از دست بدهند و گاه تعاریف ثانویه پیدا کنند گفت: باید دوباره ادبیات را به جایگاه واقعی و مطلوب گذشته خود رساند زیرا با فاصله گرفتن از ادبیات اصیل فارسی هویت و حکمت نیز کم رنگ و نوجوانان به پوچی گرایش پیدا می‌کنند و این زنگ خطری است که باید هر چه سریع‌تر برای آن چاره‌اندیشی کرد.

فراخوانی برای معرفی لشکر فرشتگان منتشر شد

فراخوان زن مسلمان ایرانی برای هنرنمایی بانوان از لشکر فرشتگان منتشر شد تا زنان هنرمند الگوی زن مسلمان را معرفی کنند.

احتمال بقاء زنان بعد از جراحی بای پس قلب نسبت به مردان کمتر است

بر اساس یک مطالعه جدید بزرگ، زنان بیشتر از مردان پس از جراحی بای پس عروق کرونر قلب جان خود را از دست می‌دهند.

سخنرانی نماینده ایران در روز نخست ۶۷مین کمیسیون مقام زن سازمان ملل

شصت و هفتمین کمیسیون مقام زن سازمان ملل از روز دوشنبه هفته آینده کار خود را در مقر این نهاد بین‌المللی در نیویورک درحالی آغاز می‌کند که جمهوری اسلامی ایران به رغم اقدام سیاسی غرب در لغو عضویتش در این کمیسیون، قرار است در روز نخست این نشست سخنرانی کند.

آیا در بیمه زنان خانه‌دار می‌توان تنها از حمایت‌های درمانی استفاده کرد؟

«بیمه زنان خانه‌دار» ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی به منظور تامین امنیت اقتصادی در دوران سالخوردگی، بازنشستگی و ازکارافتادگی در سازمان تامین اجتماعی تعریف شده است، اما آیا در این طرح می‌توان صرفا از حمایت‌های درمانی استفاده کرد؟

روابط اجتماعی ناجی سلامت زنان است

زنانی که روابط باکیفیت دارند، کمتر در سنین بالاتر به بیماری‌های مزمن متعدد مبتلا می‌شوند.

تلاش 10 ساله برای تصویب یک لایحه

یکی از موارد مهم تعهد و تکلیف کلان دولت یا حاکمیت، حمایت از حق امنیت انسان‌ها است؛ به این معنا که تمامی انسان‌ها این حق را دارند که صرف‌نظر از جنس، سن، موقعیت اجتماعی و خاستگاه قومی، زبان و مذهب، در برابر رفتارهای آسیب‌رسان مورد حمایت حاکمیت قرار گیرند.

دولت ضامن دریافت تسهیلات برای بانوان سرپرست خانوار می‌شود

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از مشکلات بانوان سرپرست خانوار برای دریافت تسهیلات ارایه ضمانت‌نامه است، گفت: در طرح صندوق ضمانت، دولت ضامن بانوان سرپرست خانواده می‌شود.

ایران عضو سازمان توسعه زنان سازمان همکاری اسلامی می‌شود

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: به پیشنهاد این معاونت، ایران عضو سازمان توسعه زنان سازمان همکاری اسلامی می‌شود.

خزعلی: مانعی برای تصدی مشاغل توسط زنان وجود ندارد/  ابتکار: باید نسل جوان را درک کرد

انسیه خزعلی و معصومه ابتکار معاونان زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت سیزدهم و دوازدهم در مناظره تلویزیونی به تبیین سیاستگذاری در حوزه زنان پرداختند.